Kuala Lumpur a trópusi varázs ország, Malajzia fővárosa és egyik legnépesebb városa. Kereskedelmi-, gazdasági- és adminisztrációs központ. A város egyike a három maláj szövetségi területnek. Kuala Lumpur körülbelül 40 km-re fekszik a tengertől. Két folyó határolja, a Gombak és a Klang. Az igazi ellentmondások városa. Modern, gazdag, mégis megőrizte egzotikus jellegét. A külváros hagyományos maláj házak és panelépületek helye, míg a belvárost megpillantva szinte el is vesztünk a felhőkarcolók látványában. Hatalmas igazi kényelmet nyújtó szállodák, bevásárló-és szórakoztató központok sorakoznak egymás mellett. A városban mindig nagy a nyüzsgés, forgalmi dugók és állandó embertömegek jellemzik. A város mindezek ellenére a tisztaság és a zöldellő környezet mintaképe, hiszen súlyosan büntetik a szemetelést, illetve a természet rongálását. Ez nem is csoda, hiszen Kuala Lumpur szó szerint a dzsungel közepén van. Nem hiába, hiszen itt nem vágják ki feleslegesen a növényzetet, csak ott, ahol egy majdani építkezést szeretnének megkezdeni. A nagyvárosban folyamatos fejlesztések és fejlődések figyelhetőek meg. A főváros mivel műemlékekben szegény ezért igazából a leglátványosabb épületek a felhőkarcolói. Egyik legismertebb ilyen a Menara Kuala Lumpur Tower és a Petronas Twin Tower (magyarul: ikertorony) mely ma a világ legmagasabb épületének számít.
Egyéb látványosságok: Dataran Merdeka és a Merdeka Square (Függetlenségi tér), Abdul Samad szultáni palota (ma a Maláj Legfelsőbb Bíróságnak ad otthont), Régi Városháza, a Könyvtár, St Mary's Cathedral, Istana Negara malajziai király rezidenciája, Lake Gardens (park), Jamek mecset, Stadium Merdeka Sportstadion és a Maláj Nemzeti Múzeum vagy a művészetkedvelőknek az Ázsiai művészetek múzeuma. A Batu mészkőbarlang, mely egy hindu zarándokhely melyet, ha meglátogatunk, vigyázzunk értékeinkre, hiszen a barlanghoz vezető lépcsők mellett lopós majmokkal találkozhatunk. A Royal Selangor ón-üzem, mely egész nap nyitva van, s ahová bepillanthatunk, miként készítik kézzel a csodás kupák, szelencék vagy étkészletek. Azoknak, akik vásárolni szeretnének, számtalan bevásárló-center áll rendelkezésre, főleg a "Golden Triangle" nevű negyedben.
Malajziában háromféle népcsoport lakik együtt, malájok, kínaiak és indiaiak. Ennek köszönhetően a városnak nagyon változatos kultúrája van. Egymás vallását és szokásait maximálisan tiszteletben tartják, nincsenek nézeteltérések.
Története
A város történelme akkor kezdődött mikor a maláj főnök ónbányákat nyitott meg, ez körülbelül a XIX. század közepén kezdődött. A várost ezután árvizek, tüzek, járványok és a Selangor polgárháború sújtotta. 1896-ban a már újonnan épített téglaházas Kuala Lumpurt a Maláj Államszövetség fővárosává választotta. A város, mint már említettük különböző etnikumokból áll, melyek különböző negyedekben telepedtek le. A kínaiak a Market Square kereskedelmi központtól délre és keletre, a malájok északon a Java Street körül. Kuala Lumpur a két világháborúban a gumi- és ónkivitel központja volt. 1957-től a független Maláj Államszövetség fővárosa.
Érdekességek
A városban folyamatos fejlesztések vannak.
Igazándiból az egész város úgy néz ki, mintha még csak terv lenne, mintha igazából most kezdene kiépülni. Amerre csak az ember jár, vagy egy új autópálya szakaszt, vagy egy új bevásárlóközpontot, esetleg új irodaházat építenek.
Természetes nagyon ügyelnek, hogy a rengeteg a zöld növény, mely a várost övezi, ne sérüljön, megmaradjon eredeti állapotában. Még a Petronas-tornyok közelében is találni több száz éves fákat.
Hazánknál olcsóbb. Egy ebéd körülbelül 300-400 forintba kerül.
A taxi kilométerenként átszámítva 56 forint.
A helyi emberek kedvesek, előzékenyek és igen önzetlenek.