Mágikus építészet, kitűnő éttermek és hangulatos bárok, gyönyörű kertek, izgalmas történelem, nagyszerű művészeti különlegességek és egyedi kultúra. Ez mind Melbourne. Ausztrália második legnagyobb városának történelme és az egyedi kultúra jelenléte maradandó élményekkel gazdagít minden ide látogató utazót.
Az aranyláz és a letelepedők indították el az igazi fejlődést, mely a XIX. század végére azt eredményezte, hogy Melbourne lett az ausztrál kontinens ipari és pénzügyi központja, 1913-ig fővárosa. Eredeti neve: Port Phillip. Az 1956-os, magyar vonatkozásban híres-véres olimpia rendezője. Rengeteg program és látnivaló vár minket a közel ötmilliós, rendszeresen a világ legélhetőbb városai közé választott Melbourne-ben.
Ausztráliai utazási információkért és ajánlatokért látogasson Ausztrália utazás [link] oldalunkra, ahol beutazással és vízummal kapcsolatos információkat is talál. A Morton’s Travel az amerikai csoportos utazások piacvezetője, 28 év utazásszervezési tapasztalattal.
Melbourne látnivalói
Elbűvölő építészete igazi élményeket kínál számunkra. Feltétlenül látnunk kell a következő látványosságokat (Csak időnk engedje!):
a híres iránypontként szolgáló Melbourne-i Városháza
a Szent Pál Székesegyház
a Viktória Parlament
a Rippon Lea kastély
a Flinders utcai vasútállomás
az Államszövetségi tér
a Nyugati Kapu híd (West Gate Bridge)
Rialto Torony és a Kilátó
A népszerű ausztrál városban rengeteg kikapcsolódásra alkalmas helyet találunk. Ilyenek például látványos kertjei, a Fitzrory kert, a Királyi Botanikus kert, vagy a Flagstaff kert. Természetesen, ha vásárolni támad kedvünk, a város nem hagy cserben. Számtalan, apró és hatalmas üzlet várja a vásárlókat a Központi Üzleti Negyedben dizájner ruhaboltoktól az outletekig.
Tudta?
Az 1956-os melbourne-i olimpia a vízilabda történetének leghíresebb, egyben leghírhedtebb összecsapása volt, melyet Magyarország válogatott csapata és a Szovjetunió csapata vívott egymással. A sporttörténelembe csak melbourne-i vérfürdőként jegyzett meccs előzménye az 1956-os magyar forradalom volt. Ezért is történhetett, hogy annyira elszabadultak az indulatok a medencében, és a nézőtéren is. A játék normálisan folyt, mindaddig, míg a mérkőzés vége előtt az egyik orosz játékos (Prokopov) durván fel nem sértette Zádor Ervin arcát. Ezek után tömegverekedés indult, s a játékot lefújták. Később a magyarok megnyerték az Olimpiát.