A Royal Caribben újra a világ legnagyobb óceánjáróját építi
A világ legnagyobb luxus óceánjáróit üzemeltető Royal Caribbean hajótársaság a múlt héten jelentette be, hogy mindössze egy évvel azután, hogy a Symphony of the Seas vízre bocsátásával letaszították saját hajójukat a trónról, egy újabb, még nagyobb hajón dolgoznak, mely 2021-es első útján a tervek szerint a világ legnagyobb óceánjárójaként debütálhat.
Az első Oasis osztályú óriáshajó az Oasis of the Seas volt 2008-ban, a most készülő hajó pedig már az ötödik rekorder a sorban. A franciaországi Saint-Nazaire Chantiers de l’Atlantique nevű hajógyárában építik. Egyelőre nem sokat lehet róla tudni, annyi azonban biztos, hogy a korábbi hajóknál még látványosabb, még izgalmasabb attrakciókkal várja az utasokat. Maradnak viszont a tematikus városrészek, és természetesen a megszokott színvonalú vendéglátóhelyek és szolgáltatások miatt sem kell aggódnunk.
A Symphony of the Seas
A Symphony of the Seas a világ jelenlegi legnagyobb óceánjárója, a hajóutak királya. A 228 ezer tonnás hajó minden tekintetben a leget képviseli, 361 méteres hosszúsága, 18 szintje és 72,5 méteres magassága mellett eltörpülne az egykori Titanic.
Átlagosan 5500 utas utazik a hajón, de maximum 6680-an tudnak aludni a fedélzeten. A legénység létszáma 2200 fő. Olyan különleges attrakciók is várják az utasokat, mint a jégpálya, a robot “kocsmáros”, drótkötélpálya, 10 emelet magas csúszdák, kosárlabda pályák, vízipark gyermekek számára, központi park 20 000 növénnyel, valamint két szabadtéri mászófál.
A Morton’s Travel közel 1300 hajóút ajánlattal várja a világ legjobb helyeire, a világ legizgalmasabb hajóin, így a Royal Caribbean legújabb rekorderein is.
És bár a Symphony-ról nem tudunk saját videót mutatni, elődjét, a Harmony of the Seas-t élőben is felfedeztük a még utasok nélküli első útja során: