Nyári Olimpiai Játékok - Morton's Travel
+36 1 808 9388 / sales@mortons.hu

A tizedik Nyári Olimpiai Játékok

1932. 07. 30

87 évvel ezelőtt ezen a napon kezdődött a tízedik Nyári Olimpiai Játékok Los Angelesben. Az amerikai kontinensen megrendezett esemény a hatalmas stadion és a fantasztikus megnyitó ünnepség miatt volt emlékezetes. A szervezés is tökéletes volt, és ezen az olimpián laktak először a versenyzők az olimpiai faluban, igaz, csak a férfiak. 37 országból 1281 férfi és 127 női sportoló érkezett a játékokra, akik 14 sportágban 117 versenyszámban vettek részt. Míg Jonny Weismüller az előző olimpián egy percen belül teljesítette a 100 métert, ezen a versenyen mind a hat döntős egy percen belül úszta le a távot. A magyarok 6 arany-, 5 ezüst- és 5 bronzéremmel tértek haza. Versenyzőink többek között: Pelle István tornász, Énekes István ökölvívó, Jekelfalussy-Piller György kardozó, és bajnok lett a vízilabdacsapat Komjádi Béla vezetésével.